Новини  
Реєстри  
Терміни  
Закачка  
Гостьова  
 
   
 
Михайлівська церква (ХІХ ст.)
Житомирська обл., Любарський р-н, Вигнанка с.,
Статус: Не визначено
Стиль: Не визначено
Тип: Культові

Із зібрки "Любарщина духовна. Упор. Віктор Канчура" дізнаємося, що першу церкву у с. Вигнанка збудували ще 1750 року (хоча й немає даних, якою вона була і скільки проіснувала). Це, щоправда, дещо не збігається із наведеною у тій же збірці датою першої згадки про село - 1798 роком.

Церква архістратига Михаїла у с. Вигнанка була збудована, ймовірно, у ХІХ ст. Точних відомостей про дату будівництва немає.

У книзі "Теодорович Н.И. Историко-статистическое описание церквей и приходов Волынской епархии. Почаев - 1888." можна пересвідчитися, що дата будівництва загубилася вже у ті часи. Дослівно сказано: "Построена на средства прихожан, но когда неизвестно". Однак це означає, що станом на 1888 рік вона вже існувала якийсь час.
Там же зазначено, що є план на землю 1842 року. Мені здається, саме цей період і є найбільш ймовірним для побудови церкви.

   
Титульна сторінка та уривок з книги "Н.И. Теодоровичъ. Историко-статистическое описаніе церквей и приходовъ Волынской епархіи. Почаевъ - 1888", що присвячений селу Вигнанка.

Варто зазначити, що існує інша версія датування церкви - 1809 рік. Щоправда, доказів цієї дати немає. Більше того, архітектура церкви, на мій погляд, абсолютно не характерна для п. ХІХ ст.

         
Свято-Михайлівська церква у с. Вигнанці. Фото 2011.

04.05.2012. Свиридов А.

Версія для друку